Dychów, miejscowość położona w zachodniej części województwa lubuskiego na strasie Cottbus -
Zielona Góra, Zielona Góra - 35 km, Cottbus - 70 km, Berlin - 140 km .
W samym centrym Dychowa na wschodnim brzegu 120 ha jeziora Dychowskiego w latach 30 ubiegłego wieku firma Siemens Schuckertwerke, Berlin wybudowała budynek Rezydencji Dychów.
Malowniczo położony obiekt o ciekawej bryle architektonicznej utrzymanej w charakterze wyspiarskiej elewacji posiada szereg atrakcji umożliwiających aktywne spędzanie wolnego czasu:
Baza noclegowa Rezydencji to 37 pokoi hotelowych w tym apartament Delux, pokoje dwuosobowe o podwyższonym standardzie oraz pokoje trzyosobowe.
W składzie kompleksu znajduje się również:
Na terenie obiektu zlokalizowany jest monitorowany parking dla samochodów osobowych i autobusów.
Okoliczne lasy i jeziora obfitujące w dziką zwierzynę, grzyby i wiele gatunków ryb, to niewyczerpalne źródło inspiracji dla szefa kuchni Rezydencji Dychów.
Oferujemy możliwość zasmakowania przyrządzanych przez naszego kucharza dań grillowych:
Popijanych kuflem regionalnego piwa!
Nasza Rezydencja jest idealnym miejscem zarówno na prywatne spotkanie, szkolenie, spotkanie biznesowe czy imprezę okolicznościową. Piękne otoczenie i nastrojowe wnętrza stworzą niezapomnianą atmosferę dla wszystkich.
Łączy nas pasja i miłość do pracy oraz radość z jej efektów.
Rezydencja Dychów powstała jako część składowa zespołu obiektów, najstarszej w Polsce elektrowni szczytowo – pompowej. Wybudowany w latach 1933-1939 na zlecenieMarkische Elektrizitatswerk A. G. (MEW) z Berlina.
Rezydencja ulokowana został w malowniczym miejscu nad brzegiem (liczącym ponad 100ha) jeziora Dychowskiego- w samym sercu kompleksu elektrowni wodnej. Turbiny elektrowni szczytowo- pompowej Deichow zaopatrywał nieprzerwanie w energię elektryczną miasto Berlin, aż do wkroczenia na jej teren oddziałów Armii Radzieckiej w lutym 1945r. Po wkroczeniu wojsk radzieckich wyposażenie elektrowni zostało zdemontowane i wywiezione w głąb ZSRR.
Dzięki staraniom władz polskich i determinacji okolicznej ludności w 1951r reaktywowano produkcje energii w kompleksie elektrowni Dychów. Po katastrofie w kwietniu w 1997r. obiekt Rezydencji został poddany przebudowie w wyniku, którego powstało nowe skrzydło hotelowe, sala basenowa oraz korty tenisowe.